Rolety wewnętrzne dla inwestycji deweloperskich – dlaczego warto?

Rolety to jeden z pierwszych elementów dekoracyjnych i zarazem praktycznych, które rzucają się w oczy po wejściu do budynku. Jeśli jesteś deweloperem, który często inwestuje w renowację nieruchomości lub powstawanie nowych osiedli, to zapewne zdajesz sobie sprawę z ogromnego znaczenia wyposażenia wnętrz. W przypadku budynków mieszkalnych czy biur, które wznoszone są zgodnie z myślą współczesnej architektury, nie ma miejsca na firany. Dziś za standard uznaje się rolety, które są praktyczną i funkcjonalną alternatywą dla klasycznych zasłon, będąc dodatkowo łatwe w czyszczeniu oraz montażu. Rzecz jasna, aby rozwiązanie to się sprawdziło, należy wybrać towar, który spełni nasze oczekiwania.

Czy rolety to najlepsza opcja?

Zasłony na oknach to absolutna konieczność. Ich zadaniem jest ograniczenie wpadającego do mieszkania słońca, zapewnienie lokatorom większej prywatności oraz udział w wystroju pomieszczenia. Przygotowując apartamenty, ich przyszli mieszkańcy zapewne będą oczekiwać pełnego wyposażenia, które będzie współgrało z ogólną estetyką osiedla. Rolety są uniwersalną i zawsze bezpieczną opcją, gdyż dzięki swojej minimalistycznej konstrukcji pasują do niemal każdego wnętrza.

Wyróżnia się kilka, wyspecjalizowanych rodzajów rolet wewnętrznych:

  • Rolety Mini
  • Mini Fix
  • Rolety Dzień-Noc
  • Rolety Wolnowiszące

Wybór zależy w głównej mierze od powierzchni, która wymaga pokrycia, ale także od preferowanego mechanizmu oraz typu okna. Czasem może okazać się, że rama okna nie jest przystosowana do montażu rolet. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będą modele wolnowiszące, gdyż monter może je przytwierdzić bezpośrednio do ściany bądź sufitu pomieszczenia. Wiele z nich posiada także wygodny mechanizm samohamujący.

Rolety wewnętrzne dla inwestycji deweloperskich

Praktyczność, trwałość i higiena

Rolety wewnętrzne przewyższają firany oraz żaluzje pod wieloma względami. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które bardzo zyskało na popularności za przyczyną współczesnej szkoły budownictwa. Ich piękno tkwi w prostocie, którą cechuje się ich nieskomplikowany, aczkolwiek bardzo efektywny mechanizm. Dobrze wykonane rolety są w stanie służyć przez wyjątkowo długi okres czasu i nie doznać żadnej awarii – czyni z nich to doskonałą inwestycję, bez konieczności wymiany nawet przy częstych zmianach lokatorów. Czyszczenie rolet wewnętrznych również nie stanowi problemu, gdyż nie trzeba ich prać, jedynie okazjonalnie przetrzeć, jeśli uległy zabrudzeniu.

Gdzie najlepiej złożyć zamówienie?

Nabycie rolet od pierwszego, lepszego sprzedawcy nie jest rozsądnym posunięciem. Jako inwestor powinno się postawić na zaufaną hurtownię tego typu sprzętu, gdyż tam można liczyć na znacznie atrakcyjniejszą ofertę. Jak można się spodziewać, najkorzystniejsze rabaty obejmują duże zamówienia i udzielane są stałym klientom, dlatego warto podejmować się długiej współpracy. Oczywiście, należy przyłożyć uwagę również do faktycznej jakości rolet, a przede wszystkim do ich trwałości. Renomowany producent powinien dostarczyć towar o zadowalającej jakości oraz dołączyć do niego gwarancję.

Opublikowany w BLOG