Rolety wewnętrzne – dlaczego mogą śmiało konkurować z ofertą zewnętrznych?

Dla każdego, kto buduje lub przebudowuje dom, efektywność energetyczna jest kluczowym czynnikiem. Od izolacji po lokalizację, sposób budowania domu – wszystko to może mieć bezpośredni wpływ na ilość zużywanej energii.

Podczas gdy dom pasywny, który może pozostać wygodny przez wszystkie pory roku bez użycia aktywnego systemu ogrzewania lub chłodzenia, może być szczytowym celem dla wielu osób, jest coś stosunkowo prostego, co można dodać do domu, aby pomóc pasywnie kontrolować jego temperaturę – są to rolety.

Rolety wewnętrzne i oszczędność energii

Tę zaletę rolet, w działaniach marketingowych swojego sklepu może wykorzystać każdy producent rolet wewnętrznych. Przyjęło się, że jedynie zewnętrzne rolety mają wartość dla właścicieli względem kontrolowania temperatury w domu. To nieprawda, rolety wewnętrzne – bardziej elastyczna i dostępna opcja, również niosą profity w tym kontekście.

Warto to uświadomić swoim potencjalnym klientom – ten czynnik może stanowić ostateczny bodziec zachęcający do finalizacji zakupu. Wystarczy zasuwać i odsuwać je o odpowiednich porach dnia – by wpuszczać więcej słońca, bądź blokować promienie słoneczne (w zależności od potrzeb i pory roku) i już w dużym stopniu będzie to wpływać na efektywność energetyczną całego mieszkania.

Rolety okienne zatem naprawdę pomagają w oszczędzaniu energii w domu:

  • działają jako izolacja,
  • chronią dom,
  • ułatwiają ogrzewanie lub chłodzenie.

rolety wewnętrzne

Być może słyszeliście, że okna są jednym z największych pochłaniaczy energii w domu i to prawda! Jednak, jeśli przekonacie Klientów co potrafią – rolety wewnętrzne naprawdę zyskają wiele w ich oczach, bowiem latem światło i ciepło są „uwięzione” przy oknach, dzięki czemu łatwiej jest ochłodzić dom, a zimą „uwięzione” tam jest zimne powietrze, co ułatwia ogrzewanie.

Rolety wewnętrzne są również dużo bardziej opłacalne niż zewnętrzne, będąc najkorzystniejszą opcją dopełnienia funkcjonalności okien w domu. Trzeba jednak upewnić się, że w swojej ofercie zapewnia się takowe propozycje w wielu kolorach i stylach, w różnym przedziale cenowym – aby żaden klient nie miał problemu z odszukaniem pośród oferty tych najbardziej dopasowanych do wystroju wnętrza. Nie ma bowiem nic bardziej frustrującego, niż przekonania klienta do rolet tylko po to, by po chwili przekonać się, iż w ofercie nie posiada się odcienia, który wpasowałby się do salonu czy innego pomieszczenia, w jakim mają być docelowo umieszczone.

Rolety – zarządzanie oświetleniem i prywatnością

Inną zaletą, jaką można podkreślić w rozmowach z klientami jest fakt, że rolety wewnętrzne to najbardziej efektywne narzędzia do kontroli światła, ponieważ ich listwy mogą być pochylane w górę lub w dół oraz otwierane i zamykane – tym samym oferują najbardziej konfigurowalną kontrolę światła i prywatność w bardziej kontrolowany sposób niż zapewniają to rolety zewnętrzne.

Te są trudne w instalacji i bardziej awaryjne – rolety wewnętrzne nie mają tego problemu, a oferują tak samo dużo prywatności. Wszyscy zaglądają przez rolety, aby sprawdzić, kto jest przed drzwiami – w przypadku zewnętrznych nie można robić tego niepostrzeżenie.

Opublikowany w BLOG